Rusi do konca roka rozmiestnia v Arktíde nový typ radarov

NETKY.SK • 7 Február 2020, 11:30 • 2 min
Rusi do konca roka rozmiestnia v Arktíde nový typ radarov

MOSKVA - Rusko rozmiestni na polostrove Kola na severozápade krajiny dva moderné vysokofrekvenčné radarové systémy Rezonans-N.

slovakia

left justify in out

Posila

"Cieľom týchto radarov bude posilniť bojový potenciál Severnej flotily. Jeden je už v procese inštalácie, pričom druhý bol už dovezený na polostrov a rozmiestnený by mal byť do konca roka," uviedol pre agentúru jeden zo zdrojov.

 

img

 

Do konca roka 5

Severná flotila už disponuje troma takýmito systémami, z ktorých dva operujú v oblasti Archangeľska a jeden na súostroví Nová Zem. Do konca tohto roka tak bude v arktických oblastiach Ruska fungovať celkovo až päť týchto systémov.

 

Podľa iného zdroja z prostredia ruského zbrojárskeho priemyslu rozhodol ruský generálny štáb o zakúpení ďalších piatich systémov Rezonans-N, ktoré by mali byť rozmiestnené v arktickej oblasti na východ od Novej zeme.

 

img

 

Nový systém detekcie

Radary systému Rezonans-N sú určené nie len na detekciu cieľov vybavených technológiou stealth, ale aj na zachytenie hypersonických cieľov letiacich rýchlosťou presahujúcou až 20-krát rýchlosť zvuku. Aerodynamické ciele systém deteguje na vzdialenosť 600 kilometrov, pričom balistické ciele dokáže zachytiť už vo vzdialenosti 3000 kilometrov a to do výšky 100 kilometrov na zemským povrchom.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies