Máme novú prírodnú rezerváciu Pralesy SR

NETKY.SK • 1 December 2021, 21:17 • 2 min
Máme novú prírodnú rezerváciu Pralesy SR

BRATISLAVA - Spolu bude v Pralesoch SR 76 lokalít v rôznych častiach krajiny. Lokality sú vo všetkých krajoch okrem Nitrianskeho.

slovakia

left justify in out

V stredu na Slovensku vznikla prírodná rezervácia Pralesy SR s najprísnejším stupňom ochrany. Ide o takmer 6 500 hektárov lesa. Po rokovaní vlády to uviedol minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO). "Tretina výmery sú územia výskytu hlucháňa, pre ktorého stratu čelíme infringmentu a súdu pred Európskym súdnym dvorom," povedal Budaj. Verí, že aj stredajšie nadobudnutie právoplatnosti vzniku nových chránených území presvedčí Európsku komisiu, že Slovensko chráni pôvodné lesy.

 

img

 

Hlavným cieľom je zabezpečiť ochranu prírodných procesov a dosiahnuť prirodzenú dynamiku vývoja lesných ekosystémov, ich špecifickú štruktúru a funkcie a zachovať biologickú rozmanitosť a funkciu ekosystémov.

 

Prečítajte si tiež: Satelitné snímky potvrdzujú úbytok našich lesov. Ktoré oblasti sú najviac postihnuté?

 

Predpokladaná výška ročnej finančnej náhrady za obmedzenie bežného obhospodarovania štátneho podniku Lesy SR je 535 540 eur pre celé územie rezervácie.

 

img

 

Možno vás zaujme: Firmy môžu dostať z Envirofondu 11 miliónov eur

 

 

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies