Podľa generálneho tajomníka OSN Guterresa sa svet ženie do klimatickej katastrofy

NETKY.SK • 16 Jún 2023, 08:15 • 2 min
Podľa generálneho tajomníka OSN Guterresa sa svet ženie do klimatickej katastrofy

NEW YORK - Svet sa ženie do klimatickej katastrofy, avšak jeho reakcia na túto skutočnosť je žalostne nedostatočná. Povedal to vo štvrtok generálny tajomník OSN António Guterres.

slovakia

left justify in out

Svet sa ženie do klimatickej katastrofy, avšak jeho reakcia na túto skutočnosť je žalostne nedostatočná. Povedal to vo štvrtok generálny tajomník OSN António Guterres. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

 

Súčasná klimatická politika povedie podľa šéfa OSN k tomu, že priemerná teplota sa do konca storočia zvýši o 2,8 stupňa Celzia v porovnaní s predindustriálnym obdobím. To je takmer dvojnásobok limitu, a síce 1,5-stupňového zvýšenia, aký stanovila OSN.

 

"To znamená katastrofu. Napriek tomu je kolektívna reakcia žalostná," povedal Guterres. "Je načase, aby sme sa prebudili a začali konať," dodal s tým, že jednotlivé krajiny sú ešte ďaleko od splnenia svojich klimatických cieľov.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies