Eduard Heger prináša z Rakúska dobrú správu pre Slovákov

NETKY.SK • 19 Júl 2022, 09:27 • 2 min
Eduard Heger prináša z Rakúska dobrú správu pre Slovákov

VIEDEŇ - Rakúsko po rozhodnutí Súdneho dvora EÚ vyplatí automaticky slovenským občanom spätne rodinné prídavky.

slovakia

left justify in out

Premiér Eduard Heger je na nášteve Rakúska. Prostredníctvom sociálnej siete oznámil, že Súdny dvor EÚ rozhodol, že Rakúsko nesmie robiť rozdiely v sociálnych a daňových výhodách. Podľa Hegera je to jasný znak toho, že EÚ je priestorom spravodlivosti, ktorá platí pre všetky krajiny rovnako.

 

Prečítajte si aj: Zelenskyj: „Vďaka zbraniam Západu sme schopní čoskoro poraziť Rusov."

 

img


„Oceňujem krok Rakúska, ktorým automaticky vyplatia rodinné prídavky a slovenskí občania o ne nemusia dodatočne žiadať. Tisícom našich občanom tak budú vrátené financie, o ktoré prišli v roku 2019. Vtedy vstúpil do platnosti zákon, že výška rodinných príspevkov bude vyplácaná podľa životnej úrovne krajiny, v ktorej majú trvalý pobyt deti pracovníka," napísal Eduard Heger. Premiér tiež dodal, že „Rakúsko je pre nás silným spojencom a naše vlády síce vstúpili do obdobia kríz, ale vďaka našim blízkym a korektným vzťahom spolu dokážeme mnohé prekonať."

 

Mohlo by vás zaujímať aj: Rast inflácie prvýkrát slúži aj na niečo dobré. Penzisti vďaka nej dostanú vyššie dôchodky

 

img


Premiér Eduard Heger taktiež s rakúskym kancelárom Karlom Nehammerom hovoril o rozšírení spolupráce medzi našimi krajinami.

 

Spoločný cieľ oboch krajín je odísť od fosílnych ruských palív a jednou z možností sú práve vhodné obnoviteľné zdroje. Náš energetický mix tvorí viac ako 50 % jadrová energia a už niekoľko mesiacov rokujeme o alternatíve k ruskému jadrovému palivu. Ďakujem Karl Nehammer za privítanie a podnetné rokovania. Spolupráca, ale aj priateľstvo našich krajín sú v tejto dobe obzvlášť dôležité," uviedol k rokovaniam premiér. 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ida Zeleznikova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies