Maďari oznámili technické problémy s cezhraničným plynovodom

NETKY.SK • 19 December 2014, 18:05 • 2 min
Maďari oznámili technické problémy s cezhraničným plynovodom

BRATISLAVA - Maďarská spoločnosť Magyar Gáz Tranzit Zrt. (MGT) počas uplynulých dní opakovane informovala slovenský Eustream o technických problémoch na kompresorovej stanici Szada, ktoré spôsobujú odklad testovacej prevádzky slovensko-maďarského (SK-HU) plynovodu. Informoval o tom hovorca Eustreamu Vahram Chuguryan.

slovakia

left justify in out

Technické problémy na maďarskej časti plynovodu, ako aj meškajúca certifikácia MGT, môže podľa neho zapríčiniť odklad spustenia komerčnej prevádzky pôvodne naplánovanej na 1. januára 2015 a neskôr odsunutej na začiatok februára 2015.
     

Eustream na základe uvedenej informácie plánuje spustenie predaja kapacít prostredníctvom procesu Open Season s novým začiatkom komerčnej prevádzky od začiatku februára 2015 hneď po vyriešení technických problémov na strane partnera. Slovenská časť plynovodu zostáva naďalej technicky plne pripravená na spustenie komerčnej prevádzky.
     

Eustream je prevádzkovateľom prepravnej siete zemného plynu v SR. Jeho hlavným poslaním je preprava zemného plynu na Slovensko a cez jeho územie na európske trhy. Spoločnosť vlastní a prevádzkuje vysokotlakový prepravný systém, ktorý pozostáva zo 4 až 5 paralelných potrubí v celkovej dĺžke viac ako 2255 km a štyroch kompresorových staníc s celkovým inštalovaným výkonom viac ako 600 MW. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies