Lamborghini predstavuje špeciálnu edíciu modelu Urus navrhnutú podľa superauta s motorom V12

NETKY.SK • 16 Máj 2023, 18:00 • 3 min
Lamborghini predstavuje špeciálnu edíciu modelu Urus navrhnutú podľa superauta s motorom V12

BOLOGNA - Lamborghini v utorok predstavilo novú špeciálnu edíciu modelu Urus Performante inšpirovanú traťovým autom Essenza SCV12 Aventador predstaveným v roku 2020.

slovakia

left justify in out

Lamborghini v utorok predstavilo novú špeciálnu edíciu Urus Performante, vizuálne vylepšené SUV Urus inšpirované traťovým autom Aventador Essenza SCV12 predstaveným v roku 2020Naplánovaných je zatiaľ len 40 exemplárov, ktoré zodpovedajú výrobnej sérii Essenza SCV12, pričom jednotlivé exempláre sú vyhradené výhradne len pre majiteľov traťového vozidla.

 

Špeciálna edícia je založená na modeli Urus Performante, ktorý je aktuálnou špičkou v rade Urus. Ponúka vylepšenia výkonu, ako je znížená hmotnosť a modifikácie podvozku. Hoci vylepšený Urus v skutočnosti nepridáva viac výkonu ako má Urus (657 koní), no aj tak zrýchli o 0,2 sekundy rýchlejšie na 100 kilometrov za hodinu, pričom na dosiahnutie tohto výkonu potrebuje len 3,3 sekundy.

 

Špeciálne vydanie Urus Performante, ako už bolo spomenuté, neprináša už žiadne ďalšie vylepšenie výkonu. Namiesto toho sa pozornosť zameriavala na farebné schémy navrhnuté tak, aby zodpovedali jednotlivým príkladom Essenza SCV12. Závodné čísla vozidiel sú tiež zhodné.

 

img

Lamborghini Aventador Essenza SCV12 

 


Ďalším pridaným prvkom je odokryté uhlíkové vlákno. Použilo sa na kapotu, strechu, kryty, bočné zrkadlá a kúsok na zadnom krídle. Vo vnútri je aj niekoľko detailov vrátane viacuhlíkových vlákien a prístrojová doska či postranné plakety sú zdobené s písmom „Essenza SCV12“ a siluetou traťového vozidla. Za dizajn bol zodpovedný dizajnérsky dom Lamborghini Centro Stile a oddelenie personalizácie Ad Personam.

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies