Fantastický basgitarista Mark King a jeho Level 42 roztancujú 11. mája bratislavskú NTC Arénu!

NETKY.SK • 5 Máj 2023, 12:00 • 2 min
Fantastický basgitarista Mark King a jeho Level 42 roztancujú 11. mája bratislavskú NTC Arénu!

Legendárna britská skupina Level 42 s jedinečným basgitaristom a spevákom Markom Kingom opäť zavíta na Slovensko. Ich hity Running in the Family, Hot Water, Something About You či Lessons in Love si fanúšikovia budú môcť naplno vychutnať na koncerte, ktorý sa uskutoční 11. mája v bratislavskej NTC Aréne!

slovakia

left justify in out

 

Level 42 sa na Slovensko vracia po úspešných koncertoch v rokoch 2004 a 2012 v zostave Mark King (basgitara, spev), Mike Lindup (klávesy, spev), Nathan King (gitary), Pete Ray Biggin (bicie), Sean Freeman (saxofón), Nichol Thompson (trombón) a Dan Carpenter (trúbka). Pódium a publikum im na správnu teplotu rozohreje domáca funky legenda Funkiez, ktorú si vybral manažment Level 42. Bude to pre nich určite veľký zážitok, lebo sú sami dlhoročnými fanúšikmi a obdivovateľmi hudby Marka Kinga.

 

„Ich hudbu sme spoznali už v 80-tych rokoch, keď sme študovali na konzervatóriu. Robia úžasnú muziku, ktorá nás jasne hudobne nasmerovala, hlavne čo sa týka hry na basgitare a bicích," povedal o svojich vzoroch bubeník Funkiez Robo Rist.

 

img

 

Frontman a basgitarista Level 42 Mark King si od roku 1981 spolu so zakladajúcim členom Mikom Lindupom postupne vytvorili vlastný nezameniteľný zvuk a štýl, ktorý je stále veľmi úspešný a oceňovaný nielen fanúšikmi, ale aj kolegami z branže. Doteraz vydali 14 štúdiových, sedem živých a šesť kompilačných albumov. S 18 singlami sa dostali do Top 40 a skladby Lessons in Love, Something About You, Leaving Me Now, Running in the Family a Hot Water uspeli v Top 10 a Top 5 hitparád na celom svete. Počas kariéry 21-krát vypredali Wembley Arénu, predali vyše 30 miliónov albumov a sú jednou z najúspešnejších britských kapiel. Vstupenky na koncert 11.5. 2023 sú v predaji na www.ticketmedia.sk.

 



twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies