Kvetinový trh pri kaštieli v Betliari budú sprevádzať špeciálne prehliadky

NETKY.SK • 2 Máj 2023, 19:00 • 2 min
Kvetinový trh pri kaštieli v Betliari budú sprevádzať špeciálne prehliadky

BETLIAR - Slovenské národné múzeum (SNM) - Múzeum Betliar aj tento rok chystá v areáli kaštieľa Andrássyovcov v Betliari Kvetinový trh. Spolu s remeselníckym trhom sa uskutoční prvý májový víkend (6.-7. 5.). Súčasťou podujatia budú aj špeciálne prehliadky kaštieľa.

slovakia

left justify in out

Uviedla to Veronika Straková zo SNM - Múzea Betliar. "Z historických archívnych údajov vieme, že súčasťou tohto areálu boli aj skleníky, kde sa pestovalo tropické ovocie či veľké rozárium - teda miesto na pestovanie ruží. V našom historickom parku sa nachádza viacero nepôvodných cudzokrajných drevín, ktoré ho ozvláštňujú. Tieto dreviny sem privážali," uviedla.

 

Podujatie organizujú od roku 2016. V budúcnosti sa podľa jej slov možno inšpirujú aj kvetinovým sprievodom, ktorým šľachta kedysi vítala jarné obdobie. "Konal sa vo Viedni, išlo o veľký sprievod šľachtických kočov, ktoré boli vyzdobené kvetmi a girlandami," vysvetlila Straková. Pripomenula tiež, že pri každom podujatí sa snažia pripraviť pre verejnosť aj špeciálne prehliadky zo zákulisia životného štýlu aristokracie.

 

V súvislosti s nadchádzajúcim Kvetinovým trhom pôjde o prehliadky s názvom "Šľachtické a šľachtené. Kvety v zbierkach Andrássyovcov". Prebiehať budú v sobotu každú hodinu od 11.00 do 16.00 h. SNM - Múzeum Betliar organizuje počas roka viacero podujatí. Sú medzi nimi napríklad Poľovnícke dni Gejzu Andrássyho, Piknik, Párty v parku, Operný večer a ďalšie. Podrobný program je zverejnený na webovej stránke múzea.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies