Volvo: Presúvame výrobu elektromobilov určených pre EÚ do Číny a Belgicka

NETKY.SK • 9 Jún 2024, 17:59 • 2 min
Volvo: Presúvame výrobu elektromobilov určených pre EÚ do Číny a Belgicka

Automobilka Volvo Cars začala presúvať výrobu elektrických vozidiel z Číny do Belgicka. Očakáva totiž, že Európska únia prijme opatrenia proti Pekingom subvencovaným dovozom, informuje Reuters.

slovakia

left justify in out

Väčšinovým vlastníkom Volva je čínska automobilka Geely. Volvo podľa denníka The Times, ktorý sa odvoláva na zdroje z automobilky, uvažuje o zastavení predaja elektromobilov vyrobených v Číne na európskom trhu, ak EÚ prijme clá na ich dovoz. Podľa denníka preto Volvo presúva produkciu modelov EX30 a EX90 z Číny do Belgicka. Takisto výroba niektorých modelov určených pre Spojené kráľovstvo by sa mohla presunúť do Belgicka.
 
Európska komisia začala minulý rok vyšetrovať podozrenia, že Čína nelegálne podporuje domácu výrobu elektromobilov a narušuje hospodársku súťaž. Ak by sa tieto podozrenia potvrdili, EK zrejme uvalí dodatočné clá na dovoz čínskych elektromobilov.
 
Napätie medzi Čínou a EÚ ešte zvyšuje upevnenie vzťahov Pekingu s Moskvou po ruskej invázii na Ukrajinu. EÚ sa snaží znížiť svoju závislosť od Číny, predovšetkým v oblasti materiálov a produktov potrebných pri zelenej transformácii.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: The Times / Reuters, Foto: drivencarguide.co.nz
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies