Enviropolícia žiada verejnosť o pomoc. Nepoznáte majiteľa tohto psa?

NETKY.SK • 5 Marec 2024, 10:45 • 2 min
Enviropolícia žiada verejnosť o pomoc. Nepoznáte majiteľa tohto psa?

Enviropolícia žiada verejnosť o pomoc pri získaní informácií, ktoré by viedli k odhaleniu páchateľa a aj k identifikácii majiteľa psa – samice kríženca čiernej farby s bielymi znakmi na bruchu, prsiach a koncoch láb.

slovakia

left justify in out

Zviera bolo nájdené utopené s modrým plastovým vrecom na hlave dňa 29. februára 2024, v katastri územia Dolná Breznica, v okrese Púchov, v koryte potoka Ledničanka.

Modré igelitové vrece bolo okolo krku suky obmotané hnedým remienkom, cez vrece bolo pretiahnuté ďalšie, biele vrece na obilie.

Vyšetrovateľ oddelenia Trenčín odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality NCODK P PZ začal v tejto veci trestné stíhanie za prečin týranie zvierat.

Páchateľ tohto činu konal v rozpore so zákonom o veterinárnej starostlivosti, svojím konaním spôsobil psovi utrpenie, neprimeranú bolesť a aj následnú smrť.

V prípade, ak máte informácie, ktoré pomôžu objasniť prípad, volajte na bezplatnú linku polície 158 alebo osobne na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje občanov, že akékoľvek usmrtenie spoločenského zvieraťa bez primeraného dôvodu je od 1. mája 2023 trestným činom. Páchateľovi v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody až na 5 rokov.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Barbora Šimkaninová
Zdroj: Ministerstvo vnútra SR, Foto: Facebook / Polícia Slovenskej republiky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies