Krajské kultúrne stredisko hľadá predmety ľudovej aj mestskej kultúry

NETKY.SK • 1 Október 2017, 06:00 • 2 min
Krajské kultúrne stredisko hľadá predmety ľudovej aj mestskej kultúry

ŽILINA – Krajské kultúrne stredisko (KKS) v Žiline hľadá predmety z konca 19. a začiatku 20. storočia na rekonštrukciu izby tradičnej ľudovej kultúry a predmety z 50. rokov minulého storočia na rekonštrukciu izby z mestského prostredia.

slovakia

left justify in out

"Ide o predmety tradičnej ľudovej kultúry, či už sú to predmety z kuchyne, pracovné nástroje, alebo odevné súčasti, a rovnaké predmety z mestského prostredia z 50. rokov. Ľudia často majú doma staré svadobné dary, porcelány, ktoré už nevyužívajú, je im ľúto to vyhodiť. My to veľmi radi prijmeme," povedala metodička pre folklór a tradičnú ľudovú kultúru KKS v Žiline Daniela Srnanková.

 

Upozornila, že ľudia by mali darovanie starých predmetov najskôr skonzultovať s KKS. "Aby sme určili, či ide o predmet, ktorý vieme zaradiť do tradičnej ľudovej kultúry, alebo do mestského prostredia. A na základe tohto potom vieme postupovať ďalej. Či už je potrebné tie predmety zreparovať, alebo zrekonštruovať," dodala Srnanková.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies