Koncom týždňa sa dozvieme výsledky testovania lieku proti COVID-19

NETKY.SK • 30 Marec 2020, 14:39 • 2 min
Koncom týždňa sa dozvieme výsledky testovania lieku proti COVID-19

Prvé výsledky európskeho testovania štyroch prípravkov na liečbu ochorenia COVID-19 vyvolaného novým koronavírusom majú byť k dispozícii do konca tohto týždňa, informovala v pondelok francúzska ministerka pre vyššie vzdelávanie, výskum a inovácie Frédérique Vidalovej.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Momentálne sa testujú štyri prípravky, konkrétne Remdesivir, ktorý sa používal na liečbu eboly, Lopinavir-Ritonavir, známy ako liek proti HIV, hydroxychlorochín, používaný na liečbu malárie, a interferón-beta. Klinické skúšky sa začali pred týždňom a zapojilo sa do nich viac ako 3000 dobrovoľníkov z celej Európy.

 

img

 

Najúčinnejšie liečivo

Podľa americkej biotechnologickej spoločnosti Gilead Sciences je najefektívnejším liekom remdisivir. Práve túto experimentálnu látku podávali aj českému taxikárovi, ktorý bojoval o život v nemocnici v Prahe. Po niekoľkých dávkach sa jeho stav výrazne zlepšil. Viac o lieku sa dozviete v článku "Českému pacientovi zaberá experimentálna liečba"

 

img

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Gabriela Nagyova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies