Klus: Uspel by ktokoľvek, kto by ostal vo finále proti Kotlebovi

NETKY.SK • 5 November 2017, 12:42 • 2 min
Klus: Uspel by ktokoľvek, kto by ostal vo finále proti Kotlebovi

BRATISLAVA - V Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK) šlo najmä o voľbu proti niekomu a nie za niekoho. Myslí si to Martin Klus zo SaS, ktorý sa vzdal kandidatúry v prospech úspešného Jána Luntera.

slovakia

left justify in out

Volebnú účasť v tomto kraji označil Klus v diskusnej relácii TA3 za nezvyčajne vysokú. Odôvodňuje to však aktívnou mobilizáciou proti extrémistickým silám. Dovolí si však "neskromne tvrdiť", že ktokoľvek schopný by zostal vo finále proti súčasnému predsedovi BBSK Marianovi Kotlebovi, uspel by. Akceptuje však, že na osobe Luntera sa dokázala zmobilizovať veľká časť politického spektra.

 

"Kotleba utrpel porážku," zdôraznil Klus. Výsledky volieb v BBSK označil za víťazstvo v jednej veľkej bitke, no nejde podľa neho o vyhratú vojnu proti extrémizmu. Verí, že Lunter ostane na Úrade BBSK nezávislým kandidátom.

 

Úspešný kandidát na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba (SaS, OĽaNO, NOVA, SMK-MKP, OKS, Zmena zdola a Demokratická únia Slovenska) dokáže podľa Klusa spájať ľudí. "Ukázala sa tu však aj sila straníckeho trička," podotkol Klus. Droba však podľa neho dokázal využiť v prospech svojej osoby posledné okamihy pred voľbami. Ostatní kandidáti si buď podľa neho vyčerpali témy, alebo sa "nachvíľu stratili".

 

Krajské voľby boli prvýkrát jednokolové. Klus avizoval, že na decembrovú schôdzu v parlamente predkladá návrh na znovuobnovenie dvojkolovej voľby s rozšírením pre mestá a obce. Tiež chce predložiť zákon, aby šéf kraja nemohol byť napríklad zároveň poslancom v parlamente. Predpokladá však, že na to nebude politická vôľa.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jana Hupková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies