Keď vyslovil meno súpera, okolie sa chytalo za hlavu. Netušil som, o koho ide, smeje sa Ukrajinec

NETKY.SK • 23 Máj 2024, 11:00 • 3 min
Keď vyslovil meno súpera, okolie sa chytalo za hlavu. Netušil som, o koho ide, smeje sa Ukrajinec

Niekto čaká na podobnú príležitosť celú kariéru, on sa dočkal už ako tínedžer. Vychádzajúci talent postojových disciplín Timur Didiaev bude na konci mája v centre pozornosti. Pod Zoborom sa na turnaji PML 10 postará o zlatý klinec celého večera. V hlavnom zápase jubilejnej karty sa pokúsi šokovať Nitru a zdolať Milana Paleša, jedného z najlepších domácich bojovníkov.

slovakia

left justify in out

Je ukrajinským a úradujúcim slovenským šampiónom IFMA. Hoci je stále iba na začiatku svojej športovej cesty, mnohí mu predpovedajú svetlú budúcnosť. „Mám 19 rokov a pred sebou ešte veľa času. Medzi profesionálmi bojujem dva roky, doposiaľ som stihol deväť zápasov,“ hovorí mimo ringu skromne pôsobiaci Timur Didiaev, ktorý sa po vstupe medzi laná zmení na obávaného konkurenta.
 
V Nitre čaká reprezentanta našich východných susedov prekážka, akej ešte doposiaľ nečelil. Milan Paleš má na konte zhruba šesťkrát toľko zápasov, čo jeho vyzývateľ. „Keď som tento zápas bral, vôbec som netušil, o koho ide. Nemám žiadny prehľad o tom, kto tu patrí medzi špičku. Všimol som si len, že je naozaj skúsený,“ priznáva ambiciózny mladík.  

Pracujem ako ochrankár. Keď som kolegom spomínal, proti komu nastúpim, všetci sa začali chytať za hlavu. Pýtali sa ma, prečo mi hneď na úvod dali takéhoto protivníka,“ so smiechom prezrádza úsmevnú príhodu spred niekoľkých týždňov. Timur Didiaev chce jedinečnú možnosť využiť vo svoj prospech a ešte výraznejšie na seba upriamiť svetlo reflektorov: „Vôbec sa nebojím. Beriem to ako výzvu a príležitosť ukázať sa pred veľa ľuďmi. Keby som zdolal niekoho slabšieho, neupútam na seba pozornosť. Takto môžem poraziť jedného z najlepších československých bojovníkov.

Jubilejné desiate podujatie PML je naplánované na 24. máj 2024 a jeho dejiskom bude Mestská športová hala v Nitre. V rámci postoja i zmiešaných bojových umení sa fanúšikovia môžu tešiť na mená ako Ivan Buchinger, Matouš Kohout či Magdaléna Šormová. Vstupenky sú k dispozícii v sieti predpredaj.sktwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miroslav Rimaszombati
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies