Na Považí nečakane končí detská pohotovosť. Matky malých pacientov spokojné nie sú

NETKY.SK • 23 Marec 2024, 10:53 • 2 min
Na Považí nečakane končí detská pohotovosť. Matky malých pacientov spokojné nie sú

V Dubnici nad Váhom končí pohotovosť pre deti a dorast.

slovakia

left justify in out

V Dubnici nad Váhom nečakane končí od apríla pohotovosť pre deti a dorast. Zdravotnícke zariadenie nemá dostatok lekárov a ani zdravotných sestier. Malí pacienti budú musieť dochádzať desiatky minút do Trenčína.

Na dverách polikliniky v Dubnici nad Váhom už visí oznam, že detská pohotovosť tu od apríla končí. Matky detí z okolia Dubnice nad Váhom spokojné nie sú.

„Bude to veľmi chýbať tejto spádovej oblasti, ktorá tvorí 50- až 60-tisíc obyvateľov, čo sú aj priľahlé obce. Bude to veľká vzdialenosť na dochádzanie do Považskej Bystrice alebo Trenčína, kde pohotovosti sú už teraz vyťažené,“ skonštatovala riaditeľka polikliniky v Dubnici nad Váhom Jana Štefancová.

O predčasné zrušenie povolenia na prevádzku ambulantnej pohotovostnej služby pre deti a dorast požiadala Fakultná nemocnica v Trenčíne.

„Z dôvodu dlhodobého problematického personálneho pokrytia, či už počtom lekárov, alebo sestier, ale aj z dôvodu odchodov do dôchodku bolo našej žiadosti vyhovené k 1. aprílu 2024,“ uviedla hovorkyňa Fakultnej nemocnice Trenčín Martina Holecová.

Hovorkyňa argumentovala aj tým, že v niektoré dni mala pohotovosť nízku návštevnosť.

Hoci už neostáva veľa času, samospráva chce pohotovosť v meste zachovať. O podmienkach rokuje s trenčianskou nemocnicou.

O rušení služby ich listom oboznámili začiatkom tohto mesiaca.

„Rokovania prebiehajú na úrovni pána riaditeľa a pána primátora, ktorý má ešte za cieľ túto pohotovosť zachovať aspoň vo víkendovom rozmedzí,povedal hovorca mesta Dubnica nad Váhom Ľubomír Bobák.

Podľa rozhodnutia rezortu zdravotníctva mala pohotovosť v Dubnici nad Váhom skončiť v novembri. Nedostatok personálu však tento krok urýchlil.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Sarah Horová
Zdroj/foto: RTVS, Oznam o zrušení pohotovosti. (spravy.rtvs.sk)
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies