Obyvateľom Sardínie môžeme ticho závidieť, od dnes sa vracajú k "normálnemu" životu

NETKY.SK • 1 Marec 2021, 06:38 • 2 min
Obyvateľom Sardínie môžeme ticho závidieť, od dnes sa vracajú k "normálnemu" životu

RÍM - Zatiaľ čo na severe Talianska pribúdajú nové prípady koronavírusu, ostrov Sardínia si medzičasom získal prestížny status „bielej zóny“.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

To umožňuje návštevu reštaurácií či kaviarní, ako aj opätovné otvorenie telocviční, kín či divadiel.

Farebne odlíšený systém obmedzení od bielej po červenú platí v Taliansku od začiatku roka, pričom „červená zóna“ predstavuje platnosť najprísnejších opatrení.

Sardínia eviduje menej ako 50 prípadov ochorenia COVID-19 na 100-tisíc obyvateľov, od pondelka si tamojší obyvatelia budú môcť dopriať viac slobody.

 

Prečítajte si tiež: Budeme potrebovať v prípade cestovania po EÚ očkovací preukaz?

Podľa správy talianskeho ministerstva zdravotníctva za tretí februárový týždeň sa momentálne celonárodný výskyt koronavírusu pohybuje na úrovni 145 prípadov na 100-tisíc obyvateľov. V niektorých regiónoch bol však výskyt omnoho vyšší.

Stredomorský ostrov Sardínia patrí k obľúbeným dovolenkovým destináciám. Minuloročná dovolenková sezóna bola spojená s preplnenými diskotékami a klubmi, čo podľa odborníkov prispelo k prudkému nárastu šírenia koronavírusu na území Talianska v závere roka 2020.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies