Jurinová: Výstavba na chýbajúcich úsekoch D3 sa začne do konca 2025

NETKY.SK • 3 Júl 2024, 12:33 • 2 min
Jurinová: Výstavba na chýbajúcich úsekoch D3 sa začne do konca 2025

ŽILINA - Koncom mája vyhlásila Národná diaľničná spoločnosť (NDS) verejné obstarávanie na úsek Oščadnica - Čadca, Bukov, II. profil s predpokladanou hodnotou zákazky 306 miliónov eur.

slovakia

left justify in out

Do konca roka 2025 sa začne výstavba na všetkých troch chýbajúcich úsekoch kysuckej časti diaľnice D3. Po utorkovom rokovaní pracovnej skupiny k dostavbe diaľnice D3 na pôde Ministerstva dopravy SR o tom informovala predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Erika Jurinová.

"Úseky Žilina, Brodno - Kysucké Nové Mesto a Kysucké Nové Mesto - Oščadnica sa začnú stavať naraz s plánovaným začiatkom v septembri 2025 a ukončením v marci 2029. Výstavba úseku Oščadnica - Čadca, Bukov s druhou tunelovou rúrou v tuneli Horelica sa začne už v marci 2025 s plánovaným ukončením v októbri 2029," uviedla Jurinová na základe informácií predstaviteľov Národnej diaľničnej spoločnosti.

Doplnila, že všetky tri úseky predstavujú kľúčovú stavbu, ktorej dokončenie dá silný impulz ďalšiemu rozvoju celého kraja. "Stavba bude prebiehať v husto obývanom území, a preto bude dôležitá spolupráca ministerstva dopravy, NDS, ŽSK a dotknutých obcí a miest pri udržaní čo najlepšej mobility v území počas výstavby," dodala predsedníčka ŽSK s tým, že pre zabezpečenie spolupráce bude vytvorená skupina pre koordináciu výstavby na všetkých rozostavaných úsekoch D3.

Koncom mája vyhlásila NDS verejné obstarávanie na úsek Oščadnica - Čadca, Bukov, II. profil s predpokladanou hodnotou zákazky 306 miliónov eur. V blízkom čase budú vyhlásené aj zvyšné dve verejné obstarávania na úseky Žilina, Brodno - Kysucké Nové Mesto a Kysucké Nové Mesto - Oščadnica.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: Žilinský samosprávny kraj, Foto: zilinak.sk
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies