Milan Ondrík sa vďaka filmu Nech je svetlo zamýšľal sám nad sebou

NETKY.SK • 28 September 2019, 10:36 • 2 min
Milan Ondrík sa vďaka filmu Nech je svetlo zamýšľal sám nad sebou

BRATISLAVA – Slovenský herec Milan Ondrík sa vďaka účinkovaniu v novej dráme Nech je svetlo Marka Škopa podľa vlastných slov veľa zamýšľal nad svojím životom. Kládol si otázky, či je dostatočne prítomným a zodpovedným otcom a uvažoval, či sa mu také niečo, ako v aktuálnej snímke v živote nemôže stať.

slovakia

left justify in out

Šikana, ktorá je hlavnou témou filmu, je podľa Ondríka všeobecne známa a v spoločnosti neustále prítomná. „Keď som bol malý a snažil sa nás niekto šikanovať, tak sme sa jednoducho pospájali a urobili sme si bitky na hornom či dolnom konci mesta, pobili sme sa a povedali sme si veci na rovinu medzi päsťami. Také niečo ako šikanu sme nepripúšťali, ale viem, že také prípady sú, čo je veľmi smutné. Bojím sa, že by sa to mohlo stať mojim deťom. Bojím sa, že sa dostanú do zlých spoločenstiev a pôjdu iným smerom a ja to zistím, až keď budú už skoro dospelé a nebudem mať už šancu im v tom zabrániť, budem sa len sám seba pýtať, kde som bol, keď vyrastali... Chcem tomu predísť, aby sa takéto veci nestali,“ uviedol herec pre agentúru SITA.

Jeho cieľom pri uchopení Milana, ktorého vo filme stvárňuje, bolo začať sám od seba. „Pýtal som sa seba, ako by som sa ja správal v tých situáciách. Nikoho som nepoúčal, skôr som si kládol otázky, či konám správne, či sa ako ten Milan dostatočne venujem svojej rodine a mal som strach, že nie. Že vidím skôr svoju kariéru a nejakú svoju prácu s výhovorkou, že som živiteľ, no pritom som si uvedomoval, že nemusím byť až taký pracant a môžem si nájsť viac času aj na svoje deti a manželku,“ priblížil 39-ročný rodák z Dolného Kubína.

 

obrazok


Veľkou oporou mu pri nakrúcaní bol práve režisér filmu Marko Škop. Známy filmár ho po svojej prvej hranej snímke Eva Nová (2015) obsadil už druhýkrát po sebe do hlavnej úlohy. „Marka si nesmierne vážim, je to neuveriteľne talentovaný človek a som vďačný, že sme sa stretli. Už na kastingu na Evu Novú mal veľmi veľa adeptov, dokonca keď som prišiel, mal už povyberaných ľudí, ja som prišiel úplne posledný a navyše som sa strašne ponáhľal, takže to, že to napokon vyšlo, bola z môjho pohľadu čistá náhoda a teraz sme spolu urobili už druhý film. Som za to naozaj veľmi, veľmi rád,“ povedal Ondrík. „Marko je ten, kto ma uviedol do filmového sveta a dá sa povedať, že u mňa naštartoval kariéru filmového herca. Každý vie, že som viac divadelný herec, tam je moje srdce. No vďaka Markovi je moje srdce už aj film,“ uzavrel.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jana Hupková
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies