Heslo #mekynaveky platí aj tento rok. Hudba Mira Žbirku stále boduje.

NETKY.SK • 23 Február 2023, 09:30 • 2 min
Heslo #mekynaveky platí aj tento rok. Hudba Mira Žbirku stále boduje.

BRATISLAVA - Aj na tento rok pripravuje Katka Žbirková so svojim tímom prekvapenia, ktoré určite potešia fanúšikov a budú dôstojným vcholom spomienky na život a dielo československej hudobnej legendy. V máji vychádza špeciálna kniha Memory Book - Miro Žbirka - Roky a dni.

slovakia

left justify in out

„Počas príprav výstavy som na sociálnych sieťach poprosila fanúšikov, aby mi poslali, všetko čo by sa nám mohlo hodiť. Netušila som, že toho bude toľko. Posielali plagáty, fotky, podpisy, vstupenky, zošity s výstrižkami a tak ďalej...Samozrejme, že sme nemohli na výstavu použiť všetko, ale časť z nich použijeme v knihe Memory Book, ktorú pripravujeme. Budú v nej okrem spomienkových rozhovorov Mekyho kolegov aj fotografie a rôzne veci od fanúšikov, na ktoré sme už na výstave nemali miesto,“ povedala o novej knihe, ktorá bude najprv exkluzívne v predaji len na výstave, Katka Žbirková a „Niečo z toho, čo teraz chystáme mal v pláne ešte Meky. Napríklad ďalší box LP vinylov všetkých albumov, ktoré vydal Universal Music. Tým sa pekne doplní box od firmy Opus, ktorý vyšiel vlani. Je s tým veľa roboty, lebo albumy Samozrejmý svet, Meky, Dúhy a Empatia nikdy na vinyle nevyšli a musí sa urobiť remaster, treba prisposobiť obaly inému formátu a mnoho iných vecí… A po knihe spojenej s výstavou sa chystá aj moja kniha, v ktorej sa pokúsim opísať náš spoločný život s Mekym.“ 

 

img

 

Knihu, ktorú Mekyho manželka pripravuje spolu s hudobným publicistom Honzom Vedralom a LP box albumov, ktoré Meky vydal v Universal Music aj s exkluzívnym bonusom budú do života uvedené na exkluzívnych spomienkových večeroch s mini koncertom 10.11.2023 v Štúdiu L+S v Bratislave a 21.10.2023 v Lucerna Music Bare v Prahe. Budú to výnimočné večery plné spomienok, hudby, slova a obrazu len pre limitovaný počet divákov. V priestoroch, ktorý mal Meky rád zaznejú jeho pesničky naživo z pódia, z vinylov aj z veľkej obrazovky. Na československú hudobnú legendu budú spomínať jeho hudobní kolegovia a kamaráti, ktorí budú predstavovaní postupne.

 

Od začiatku februára 2023 je na Bratislavskom hrade oficiálne otvorená výstava Miro Žbirka - Roky a dni, ktorú v prítomnosti viac ako 400 pozvaných hostí a médií slávnostne otvoril Mekyho bývalý kolega z Modusu, skladateľ a spevák Janko Lehotský. Výstava je oproti pražskej rozšírená o výstavu unikátnych fotografií Petra Stanleyho Procházku a kinosálu. Mnohé zo Stanleyho chronologicky zoradených fotografií sú zverejnené prvýkrát. Kino ponúka možnosť pozieť si študentský film FANSTORY od dnes už renomovaného režiséra Filipa Renča z roku 1987 a hudobný film Možno sa ti zdá od režiséra Martina Valenta z roku 1988. Výstava bude na Bratislavskom hrade prístupná do 30. septembra 2023.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies