India zaočkovala počas jedného dňa rekordných 8 miliónov ľudí

NETKY.SK • 22 Jún 2021, 08:14 • 2 min
India zaočkovala počas jedného dňa rekordných 8 miliónov ľudí

INDIA - India spustila novú vakcinačnú stratégiu a počas úvodného dňa zaočkovala proti ochoreniu COVID-19 rekordných 8 miliónov ľudí.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Podľa novej politiky nakupuje vakcíny indická federálna vláda. Tá ich následne distribuuje do jednotlivých štátov. India patrí k najväčším producentom očkovacích látok. Jej očkovacia kampaň však napreduje pomerne pomaly, tamojší variant delta sa navyše nebezpečne šíri do sveta.

 

Prečítajte si: Počet obetí koronavírusu v Indii už prekročil hranicu 300-tisíc

Premiér Naréndra Módí nedávno oznámil, že od 21. júna budú všetky vakcíny zadarmo. „Dnešné rekordné počty zaočkovaných sú potešujúce. Vakcína zostáva našou najsilnejšou zbraňou v boji proti ochoreniu COVID-19,“ uviedol Módí prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter.

India od januára podala viac ako 276 miliónov dávok očkovacej látky, čo je menej ako 30 % dospelej populácie druhej najľudnatejšej krajiny sveta. Podľa odhadov v Indii žije zhruba 950 miliónov dospelých ľudí. Indická vláda sa zaviazala zaočkovať všetkých dospelých do konca roka.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies