Hlas-SD údajne odhalil ďalší podvod v agrorezorte. Čo na to Vlčan?

NETKY.SK • 12 Január 2022, 18:26 • 2 min
Hlas-SD údajne odhalil ďalší podvod v agrorezorte. Čo na to Vlčan?

BRATISLAVA - Mimoparlamentná strana Hlas–SD v stredu upozornila, že rezort vyplatil peniaze nielen rodinnej firme svojho štátneho tajomníka, čo kritizovali už v minulosti, ale aj ďalšiemu politikovi OĽaNO.

slovakia

left justify in out

„Kráľovsky si z peňazí daňových poplatníkov zarobil aj 123. kandidát OĽaNO do parlamentných volieb roku 2020 Augustín Polák z Bolešova. Agrorezort mu vyplatil za vyplnenie dotazníka o chovaných sviniach 10 488 eur,“ priblížil Róbert Puci, nezaradený poslanec Národnej rady SR a člen predsedníctva strany Hlas-SD.

 

 

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan (nominant OĽaNO) na kritiku strany Hlas-SD povedal, že Poláka nepozná. „Môžeme sa na to pozrieť. My sme po tom, čo sa objavili pochybnosti o štruktúre výzvy (na podporu chovu ošípaných, pozn. TASR), nechali výzvu, jej princípy aj jej vykonanie skontrolovať. Pri kontrole sme žiadne pochybenie nezistili,“ dodal Vlčan.

 

Prečítajte si tiež: Ján Mičovský odchádza z klubu OĽaNO!

 

Minister si zároveň zastal šéfa štátneho podniku Lesy SR Tibora Köszeghyho, ktorého kritizovali niektorí poslanci. „Od septembra minulého roku na štátnom podniku Lesy SR vedia, že budú robiť jeho reorganizáciu. Nové odštepné závody nie sú však ani dnes zapísané v Obchodnom registri SR, ale tieto nové odštepné závody dodávajú drevo odberateľom. Myslím si, že to nie je v súlade s právnymi predpismi,“ povedal Zsolt Simon, predseda mimoparlamentnej strany Maďarské fórum.

 

img

Tibor Köszeghy.

 

Alojz Hlina, podpredseda mimoparlamentnej strany Dobrá voľba, upozornil na ďalšie údajné pochybenie riaditeľa Lesov SR. Köszeghy podľa neho v minulosti neoprávnene odstrelil jeleňa. Vlčan v tomto prípade odkázal, že prípad preverili a sprevádzaujú ho klamstvá. 

 

Možno vás zaujme: Reforma súdnej mapy dostala zelenú!

 

„S manažérskym výkonom generálneho riaditeľa som spokojný. Dôvod je jednoduchý - podarilo sa mu zrealizovať dlho očakávanú realizáciu štátneho podniku Lesy SR. Tento podnik ju potreboval možno viac ako 20 rokov. Reorganizácia prebehla, práca podniku sa zracionalizovala, čo sa už prejavuje na výsledkoch. My sme na mnohých pozíciách zvýšili platy zamestnancov štátneho podniku. Náklady trasformácie sme zobrali do minulého roku, napriek tomu tento štátny podnik prekročí plánovaný hospodársky výsledok o niekoľko miliónov eur,“ vysvetlil minister.

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies