Greenpeace oceňuje postoj prezidentky Čaputovej voči životnému prostrediu

NETKY.SK • 28 Jún 2021, 06:55 • 2 min
Greenpeace oceňuje postoj prezidentky Čaputovej voči životnému prostrediu

BRATISLAVA - Slovensko má hlavu štátu, ktorá si uvedomuje naliehavosť riešenia klimatickej krízy. Uviedla to riaditeľka organizácie Greenpeace Slovensko Katarína Juríková.

slovakia

left justify in out

Prezidentka Zuzana Čaputová podľa nej počas prvých dvoch rokov vo svojej funkcii ukázala odhodlanie zaručiť ochranu klímy a biodiverzity, ktorá je cítiť aj z jej verejných prejavov a krokov.

"Toto je viditeľné nielen z vystupovania pani prezidentky na medzinárodných stretnutiach, akými bol napríklad klimatický samit Organizácie spojených národov (OSN) v roku 2019, ale aj z konkrétnych vecí, ako je záväzok spraviť úrad hlavy štátu uhlíkovo neutrálnym do roku 2030."

 

 

"Veľmi pozitívne tiež vnímame podporu a advokáciu environmentálnych a pro-klimatických opatrení v Pláne obnovy," povedala pre agentúru SITA Juríková.

Slovenská pobočka Greenpeace pozitívne hodnotí aj snahu prezidentky o dobré vzťahy s environmentálnym hnutím, neziskovým sektorom a tiež jej štýl komunikácie.

 

img

 

Aktivisti veria, že angažovanosť hlavy štátu v otázkach klimatickej krízy, straty biodiverzity a potreby reálnych krokov na ich riešenie bude len rásť, ale povedia aj k tomu, že sa Slovensko stane v týchto oblastiach lídrom v regióne.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies