Ján Mičovský odchádza z klubu OĽaNO!

NETKY.SK • 10 Január 2022, 16:05 • 2 min
Ján Mičovský odchádza z klubu OĽaNO!

BRATISLAVA - Poslanec Národnej rady (NR) SR a exminister pôdohospodárstva Ján Mičovský odchádza z klubu hnutia OĽaNO. Kritizuje dianie v rezorte pôdohospodárstva, tvrdí, že sa snažil kolegov v klube na to upozorniť. V parlamente bude pôsobiť ako nezávislý poslanec.

slovakia

left justify in out

„Je to nesúhlas s tým, ako sa protikorupčná rétorika, ktorej som obetoval kus života, teraz v rezorte pôdohospodárstva zvrtla do obhajoby zlých vecí, ktoré som vždy kritizoval, a ľudia, ktorí bojujú za lepšiu krajinu, sú za to trestaní," vysvetlil svoje rozhodnutie Mičovský.

 

img

 

Poslanec sa podľa svojich slov snažil poslancov v klube OĽaNO upozorniť na "zlé dianie" v rezorte pôdohospodárstva. „Využil som na to viac stupňov a neboli úspešné, takže toto je taký krok, ktorým vyjadrujem svoj nesúhlas s tým, čo sa deje v rezorte," dodal.

 

Mičovský neplánuje ísť do iného poslaneckého klubu a vylučuje spoluprácu s inou politickou stranou. „Budem podporovať všetky potrebné zákony tak, ako mi bude kázať svedomie a zodpovednosť za túto prácu," skonštatoval.

 

img

 

„Vzhľadom na to, že Jána Mičovského máme radi, nebudeme jeho rozhodnutie komentovať," reagoval na jeho odchod z klubu hovorca hnutia OĽaNO Matúš Bystriansky.

 

Mičovský bol ministrom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka do júna 2021. Demisiu podal po podozreniach z korupcie u svojej nominantky v Slovenskom pozemkovom fonde (SPF). Jeho nástupcom sa stal Samuel Vlčan. Na Mičovského odchod z klubu OĽaNO upozornil Denník N.

 

Prečítajte si: Jaroslav Naď: Ak vznikne v SR čo i len jedna americká základňa, okamžite odstúpim z funkcie

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies