Zomrela najstaršia osoba na svete, Kane Tanakaová

NETKY.SK • 25 Apríl 2022, 12:11 • 2 min
Zomrela najstaršia osoba na svete, Kane Tanakaová

TOKIO - Vo veku 119 rokov zomrela v Japonsku najstaršia osoba na svete Kane Tanakaová.

slovakia

left justify in out

Kane Tanakaová sa narodila 2. januára 1903 v prefektúre Fukuoka na juhu Japonska. Počas života vlastnila niekoľko podnikov vrátane obchodu s rezancami a ryžovými koláčikmi moči. V roku 1922 sa vydala za Hidea Tanaku, spolu mali štyri deti a piate si adoptovali.

 

img

 

Tanakaová mala v roku 2021 na invalidnom vozíku niesť olympijskú pochodeň v rámci štafety pred Letnými olympijskými hrami v Tokiu, pre pandémiu sa na nej však nemohla zúčastniť. V roku 2019 ju zapísali do Guinnessovej knihy rekordov ako najdlhšie žijúceho človeka. Jej obľúbeným koníčkom boli spoločenské hry, kaligrafia a riešenie matematických úloh.

Sústrasť nad Tanakaovej úmrtím vyjadril aj miestny guvernér Seitaró Hattori.

 

img

 

Japonsko má podľa údajov Svetovej banky najstaršiu populáciu na svete – až 28 percent obyvateľstva je starších než 65 rokov.

Podľa Guinnessovej knihy rekordov bola najstarším človekom na svete vôbec Francúzka Jeanne Louise Calmentová, ktorá v roku 1997 zomrela vo veku 122 rokov a 164 dní.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Nikoleta Preložníková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies