Hirschera skolila choroba, Rakúšania majú obavy a sú stále bez medaily

NETKY.SK • 13 Február 2019, 17:22 • 2 min
Hirschera skolila choroba, Rakúšania majú obavy a sú stále bez medaily

AARE - Po siedmich z jedenástich disciplín svetového šampionátu lyžiarov - zjazdárov vo švédskom Aare sú Rakúšania stále bez medaily a začínajú sa obávať, že to tak môže zostať až do konca.

slovakia

left justify in out

V ženskom slalome a obrovskom slalome reálne nemajú adeptku na zlato a ich najväčší tromf v technických disciplínach medzi mužmi Marcel Hirscher nie je zdravý. V stredu neohrozený vládca Svetového pohára zrušil mediálne aktivity s odôvodnením, že je chorý. "Naša medailová nádej nie je zdravotne v poriadku," píšu rakúske médiá v obavách.

Obhajca titulov v slalome aj obrovskom slalome zo St. Moritzu 2017 vynechal alpskú kombináciu a do dejiska svetového šampionátu sa presunul až v stredu 13. februára. Predtým sa Hirscher v pokoji pripravoval v domácich podmienkach v Reiteralme a Annabergu. Dve a pol hodiny pred plánovaným mediálnym termínom však Hirscherov zástupca Sten Ilek odkázal rakúskym novinárom, že "mediálne aktivity nie sú možné, lebo Marcel je prechladnutý a bolí ho krk."

Alpská veľmoc číslo 1 Rakúsko je v medailovej tabuľke krajín na MS 2019 s bilanciou 2 strieborné a 2 bronzové medaily až na 7. mieste. Tesne za Rakúšanmi sú Slováci vďaka dosiaľ jednému striebru Petry Vlhovej.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Roman Bekö
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies