Minister vnútra Šutaj Eštok ocenil 14-ročného chlapca a profesionálneho hasiča za hrdinský čin medailou

NETKY.SK • 11 Júl 2024, 17:32 • 2 min
Minister vnútra Šutaj Eštok ocenil 14-ročného chlapca a profesionálneho hasiča za hrdinský čin medailou

BRATISLAVA - Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok na pôde ministerstva vnútra ocenil medailou za hrdinský čin 14- ročného chlapca z mesta Krásno nad Kysucou a príslušníka Hasičského a záchranného zboru z Bratislavy. Obaja si od ministra vnútra prevzali ceny za výnimočné záchranárske činy, ľudskosť a pomoc druhým.

slovakia

left justify in out

Medailu za hrdinský čin odovzdal minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok 14-ročnému chlapcovi, ktorý svojim rozhodným konaním významnou mierou zabránil značnej škode na materiálnych hodnotách tým, že ako prvý začal hasiť požiar bytu v bytovom dome v Krásne nad Kysucou.

Ako člen Dobrovoľného hasičského zboru pri požiari bytového domu natiahol požiarnu hadicu z hydrantovej skrine a začal hasiť požiar bytu zvonku z ulice a to až do príchodu profesionálnych hasičov.

"Nikto z nás nevie, ako by sme sa vo vypätej situácii zachovali a rozhodli my. Prístup štrnásťročného chlapca, ktorý sa úplne sám, s chladnou hlavou rozhodol požiar uhasiť a pritom postupoval správne, je veľkou inšpiráciou nielen pre jeho rovesníkov, ale pre všetkých, ktorí uvažujú nad dobrovoľným hasičským zborom či vstupom do Hasičského a záchranného zboru, pretože chcú pomáhať iným," povedal Eštok.

"Nie vždy sú na mieste nešťastia záchranárske zložky ako prvé. Pomoc občana je občas žiaduca a on pomohol, čím prejavil obrovské hrdinstvo," dodal. 

Ocenený medailou za hrdinský čin bol aj ppráp. Bc. Andrej Drgoň, profesionálny hasič, záchranár hasičskej stanice Radlinského oddelenia prevádzkovo-technického Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, Krajského riaditeľstva HaZZ v Bratislave, ktorý v čase osobného voľna svojím rozhodným konaním významnou mierou prispel k záchrane života malého 4-ročného dieťaťa, ktoré upadlo do bezvedomia. Poskytol mu prvú pomoc a asistoval záchranárom pri odvoze vrtuľníkom.

  twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: Ministerstvo vnútra SR, Foto: Ministerstvo vnútra SR + FOTO
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies