Hapal chce s tímom SR obhájiť prvenstvo v Challenge Trophy, tvrdým orieškom budú Angličania

NETKY.SK • 7 November 2017, 15:30 • 2 min
Hapal chce s tímom SR obhájiť prvenstvo v Challenge Trophy, tvrdým orieškom budú Angličania

BRATISLAVA - V stredu od 17.00 h bude futbalový štadión v Žiari nad Hronom hostiteľom finálového súboja dlhodobého turnaja Challenge Trophy, slovenská reprezentácia do 23 rokov si zmeria sily s Anglickom "C". Zápas sa uskutoční len šesť dní pred kvalifikačným duelom Španielsko - Slovensko v boji o postup na ME 2019 do 21 rokov. Oba reprezentačné výbery SR vedie Pavel Hapal s asistentom Otom Brunegrafom.

slovakia

left justify in out

V slovenskom mužstve do 23 rokov sa predstavia aj futbalisti, ktorí počas letného európskeho šampionátu do 21 rokov v Poľsku dobrými výkonmi "pobláznili" celé Slovensko, ako aj ich starší kolegovia, napríklad Jakub Paur. "Rozhodli sme sa postaviť také zmiešané mužstvo, lebo hráčov súčasnej dvadsaťjednotky chceme šetriť pre kvalifikačný zápas v Španielsku," vysvetlil Pavel Hapal.

 

"Kostru tímu do 23 rokov tvoria hráči z bývalej dvadsaťjednotky, ktorých sme doplnili aj staršími futbalistami, lebo v tomto finálovom zápase môžu hrať aj chlapci, narodení v roku 1992. Bude to taký správny mix z hráčov viacerých ročníkov, ktorý verím, že bude úspešný. Ideme obhajovať prvenstvo," zdôraznil kormidelník Slovenska do 23 rokov. K súperovi z Anglicka poznamenal: "Bude to ťažký súboj, lebo Anglicko by som vôbec neoznačoval za ´céčkový´ výber. Sú v ňom predsa hráči, ktorí pôsobia v popredných anglických ligových mužstvách. Nebudú v ňom síce hráči z prestížnej Premier League, ale aj tí, ktorí k nám teraz prídu, určite budú mať veľkú kvalitu."

Dlhodobý turnaj Challenge Trophy 2016/2017 odštartoval ešte v marci 2016. Zverenci Pavla Hapala na úvod 23. marca zdolali v Senici výber Estónska do 23 rokov 4:0, následne 1. júna hrali v Poprade s Ukrajinou "23" 1:1 a 5. júna dokázali zvíťaziť v Anglicku nad domácim výberom do 23 rokov 4:3. Tieto výsledky ich posunuli do finále, ktoré bude v stredu 8. novembra o 17.00 h v Žiari nad Hronom.

Zverenci trénera Pavla Hapala sa budú usilovať o úspešnú obhajobu, v minulej edícii dokázali vybojovať celkové prvenstvo, keď 2. mája 2015 zvíťazili po veľkej dráme v Myjave nad rovesníkmi z Turecka 3:2 v rozstrele z 11 m, stretnutie sa v riadnom hracom čase i v predĺžení skončil nerozhodne 2:2. Aj vtedy úspešný slovenský výber do 23 rokov viedla dvojica Pavel Hapal - Oto Brunegraf.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Roman Bekö
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies