Hackeri napadli aj informačné systémy fínskeho parlamentu

NETKY.SK • 19 Marec 2021, 06:28 • 2 min
Hackeri napadli aj  informačné systémy fínskeho parlamentu

Za útokom hackerv na informačné systémy fínskeho parlamentu je pravdepodobne skupina APT31 s väzbami na čínsku vládu.

slovakia

left justify in out

Fínska spravodajská služba, známa pod skratkou Supo, o tom informovala ešte vo štvrtok. Podľa nej bola za útok zodpovedná APT31, nezmienila sa však o Číne ani o údajných väzbách skupiny na vládu v Pekingu.

Fínsky národný vyšetrovací úrad (NBI) koncom minulého  decembra uviedol, že začal vyšetrovanie hackerského a špionážneho útoku na informačné systémy fínskeho zákonodarného zboru, počas ktorého boli napadnuté e-mailové účty niektorých poslancov. Parlament odvtedy inovoval bezpečnostné prvky svojich systémov.

 

img

Ako uviedol Tero Muurman z NBI, ktorý je zodpovedný za vyšetrovanie, narušenie malo pravdepodobne za cieľ „získať informácie v prospech cudzieho národa alebo poškodiť Fínsko“.

 

Mohlo by ťa zaujímať: Poľské vládne weby napadli hackeri, šírili nepravdivé informácie

Hackeri útočili na webové stránky aj v Poľsku. Útok zasiahol webstránku Národnej agentúry pre atómovú energiu a ministerstva zdravotníctva, na ktorých sa na krátky čas objavila informácia o údajnom úniku rádioaktívneho odpadu v susednej Litve.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miloš Cíbik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies