Poľské vládne weby napadli hackeri, šírili nepravdivé informácie

NETKY.SK • 17 Marec 2021, 22:04 • 2 min
Poľské vládne weby napadli hackeri, šírili nepravdivé informácie

Dve vládne webstránky sa stali terčom útoku hackerov. Tí šírili hoaxy o neexistujúcej radioaktívnej hrozbe.

slovakia

left justify in out

Útok zasiahol webstránku Národnej agentúry pre atómovú energiu a ministerstva zdravotníctva, na ktorých sa na krátky čas objavila informácia o údajnom úniku rádioaktívneho odpadu v susednej Litve ohrozujúcom Poľsko. Vyhlásenie varovalo, že zdravie a životy Poliakov žijúcich v pohraničí sú v ohrození. Zjavne si však nezískalo veľkú pozornosť.

Napadnutiu čelil aj twitterový účet novinára, ktorý často píše o Rusku a východnej Európe, pričom šíril danú informáciu ďalej.

Hovorca riaditeľa poľskej spravodajskej služby Stanislaw Zaryn pre agentúru The Associated Press uviedol, že incident nesie známky ruského kyberútoku s cieľom zasiať podozrenie a nejednotu medzi západných spojencov. Pripomenul podobný útok z roku 2020, ktorý šíril falošné informácie o neexistujúcom rádioaktívnom oblaku smerujúcom do Poľska z ukrajinského Černobyľu.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miloš Cíbik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies