Fínsko a Švédsko spoločne nakúpia zbrane

NETKY.SK • 19 Máj 2022, 09:22 • 2 min
Fínsko a Švédsko spoločne nakúpia zbrane

HELSINKI – Fínsko a Švédsko spoločne nakúpia strelné a protitankové zbrane, oznámilo v stredu fínske ministerstvo obrany. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

slovakia

left justify in out

Tieto severské krajiny tak zvýšia obrannú spoluprácu, keďže sa Fínsko pripojí k zmluve na nákup protitankových zbraní od švédskeho výrobcu zbraní Saab Dynamics – dcérskej spoločnosti Saab. „Spoločné obstarávanie zlepší dostupnosť dôležitej obrannej techniky vo Fínsku a Švédsku, keďže obe krajiny budú môcť konať na základe rovnakej obchodnej zmluvy,“ uviedol fínsky rezort obrany.

 

img

 

Zmluva o nákupe protitankových zbraní tiež umožňuje zaobstaranie rakiet, bezzáklzových diel (kanónov), munície a ďalšieho potrebného vybavenia. Fínsky minister obrany Antti Kaikkonen tiež schválil prípravy na spoločné zakúpenie malých strelných zbraní vrátane útočných pušiek, brokovníc a zbraní určených na osobnú ochranu, uviedol fínsky rezort obrany.

 

 

Fínsko a Švédsko v stredu oficiálne podali žiadosti o vstup do NATO. K tomuto kroku sa rozhodli pristúpiť po tom, ako ruská invázia na Ukrajinu zmenila bezpečnostnú situáciu v Európe a prinútila ich prehodnotiť svoju politickú neutralitu.

 

Možno vás zaujme: Životný príbeh Zelenského sa stal námetom na nový komikstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies