Vo Francúzsku polícia prešetruje tvrdenie, že ministri navštevovali tajné reštaurácie počas lockdownu

NETKY.SK • 6 Apríl 2021, 09:44 • 2 min
Vo Francúzsku polícia prešetruje tvrdenie, že ministri navštevovali tajné reštaurácie počas lockdownu

PARÍŽ - Navštevovali francúzski ministri tajné reštaurácie? Objavil sa dokumentárny film s takýmto stvrdením.

slovakia

left justify in out

Francúzska polícia prešetruje tvrdenie, že ministri a ďalší ľudia večerali v tajných reštauráciách napriek protipandemickým reštrikciám. Úrad parížskej prokuratúry oznámil, že v nedeľu sa začalo vyšetrovanie možného ohrozovania verejného zdravia s cieľom identifikovať organizátorov a účastníkov údajných stretnutí.

 

img

Francúzska televízna stanica M6 cez víkend odvysielala dokumentárny film, v ktorom neznámy muž povedal, že navštívil dve alebo tri tajné reštaurácie, v ktorých bolo niekoľko ministrov. Členovia vlády ihneď popreli, že by mali informácie a takýchto priestupkoch. Minister vnútra Gerald Darmanin však požiadal políciu, aby tvrdenia prešetrila. Úrad prokuratúry v pondelok uviedol, že vyšetrovanie pokračuje napriek správam, že muž, ktorý vystupoval v dokumente, svoje tvrdenie odvolal. Reštaurácie vo Francúzsku sú zatvorené od októbra minulého roka, aby pomohli spomaliť šírenie koronavírusu. V krajine teraz začal platiť nový čiastočný lockdown v reakcii na to, že jednotky intenzívnej starostlivosti v nemocniciach sa opäť zapĺňajú pacientmi s ochorením COVID-19.

 

Mohlo by vás zaujímať: Francúzsko zatvorí školy a zakáže vnútroštátne cestovanie
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies