Korčok odcestoval na zasadnutie Rady EÚ pre zahraničné veci v Bruseli

NETKY.SK • 16 Máj 2022, 10:10 • 2 min
Korčok odcestoval na zasadnutie Rady EÚ pre zahraničné veci v Bruseli

BRATISLAVA – Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nominant SaS) odcestoval na pravidelné zasadnutie Rady EÚ pre zahraničné veci v Bruseli.

slovakia

left justify in out

Agende bude dominovať ruská agresia voči Ukrajine. Na rokovaní sa zúčastní aj minister zahraničných vecí Ukrajiny Dmytro Kuleba a kanadská ministerka Melanie Jolyová. TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

 

img

 

„Ministri sa budú zaoberať ďalšou pomocou Ukrajine a jej obyvateľom, vzťahmi EÚ s Ukrajinou i spôsobmi, ako minimalizovať destabilizujúci vplyv vojny proti Ukrajine na iné svetové regióny,“ priblížil rezort diplomacie. Ministri zahraničných vecí členských štátov EÚ budú zároveň počas neformálneho obeda diskutovať so šéfmi diplomacie krajín západného Balkánu.

 

Práve západný Balkán je jedným z regiónov, v ktorom vojna proti Ukrajine prehlbuje existujúce problémy. Ministri tak budú rokovať o tom, ako spoločne čeliť exitujúcim problémom i vznikajúcim výzvam. Pred zasadnutím Rady sa uskutoční ministerské stretnutie EÚ s Kanadou. Po skončení rokovaní bude šéf slovenskej diplomacie diskutovať aj s občanmi SR, ktorí žijú a pracujú v Bruseli. Témami bude aktuálne dianie v zahraničnej politike a zhodnotenie dvoch rokov v politike.

 

Možno vás zaujme: Kuleba vyzval Nemecko, aby prevzalo iniciatívu v otázke členstva Ukrajiny v EÚtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies