Ministerstvo dopravy SR avizuje, že inventarizácia nového úseku D1 bude už čoskoro dokončená

NETKY.SK • 31 Máj 2019, 12:40 • 2 min
Ministerstvo dopravy SR avizuje, že inventarizácia nového úseku D1 bude už čoskoro dokončená

BRATISLAVA - Inventarizácia na úseku D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala má byť ukončená už tento týždeň. Zainteresované strany by mali v blízkom čase podpísať zmluvu o jej dokončení. Počas dnešného dňa to uviedol minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd).

slovakia

left justify in out

Po dokončení inventarizácie sa môže začať pracovať na novom verejnom obstarávaní. Zmluva o dokončení inventarizácie má byť podpísaná 6. - 7. júna. Nový zhotoviteľ by mal byť vybraný formou súťažného dialógu. "Je to uznaná forma, je to najrýchlejšia forma, aby sme tam dostali ďalšieho dodávateľa," skonštatoval šéf rezortu dopravy s tým, že súčasného hlavného dodávateľa stavby vylúčili aj v Poľsku.

 

img

 

Súťažné podklady budú pripravené na základe inventarizácie. Podľa ministra Érseka by mala byť súťaž vypísaná na jeseň tohto roka. Národná diaľničná spoločnosť (NDS) poskytne budúcim účastníkom podklady, ktoré vzniknú z inventúry, a na základe toho sa bude komunikovať o ich návrhoch. Jedným z prioritných kritérií bude aj rýchlosť dostavby. Ohľadom tohto bodu NDS deklarovala, že stavba má byť dokončená v roku 2023.

 

 

img

 

Po problémoch na úseku D1 s tunelom Višňové sa obe strany dohodli na ukončení zmluvy. Vyplatenie podzhotoviteľov má byť zabezpečené formou novej bankovej záruky vystavenej súčasným zhotoviteľom. Ak dôjde k dokončeniu úseku na základe otvoreného procesu verejného obstarávania, mal by sa tiež navýšiť príspevok z fondov Európskej únie (EÚ).

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies