Facebook zablokoval mjanmarskej armádne účty, dôvodom je násilie páchané na demonštrantoch

NETKY.SK • 25 Február 2021, 10:35 • 2 min
Facebook zablokoval mjanmarskej armádne účty, dôvodom je násilie páchané na demonštrantoch

RANGÚN – Sociálna sieť Facebook vo štvrtok zablokovala všetky účty súvisiace s mjanmarskou armádou.

slovakia

left justify in out

Nezobrazujú sa ani reklamy od firiem, ktoré kontrolujú ozbrojené sily. Spoločnosť uviedla, že reaguje na vývoj po prevrate.

 

Armáde zrušili všetky kontá

Situáciu v krajine aj vzhľadom na „smrtiace násilie“ vyhodnocuje ako krízu. Facebook už v Mjanmarsku od prevratu zablokoval viaceré kontá spojené s vojenskou vládou, vrátane účtov armádnej televízie Myawaddy TV a štátneho vysielateľa MRTV. Zákazy sa uplatňujú aj na sociálnej sieti Instagram, ktorú vlastní Facebook.

 

img

 

Súvisiaci článok: Armáda v Mjanmarsku uplatnila zákaz vychádzania, chce tak zamedziť ľuďom protestovať

Mjanmarská junta sa pokúsila zastaviť prístup k Facebooku a iným sociálnym sieťam, úsilie sa však ukázalo ako neefektívne.

 

Obvinenia z manipulácie volieb
Prevrat v Mjanmarsku sa uskutočnil 1. februára. Zosadeniu vlády štátnej kancelárky Aun Schan Su Ťij predchádzali voľby, v ktorých zvíťazila jej Národná liga pre demokraciu.

 

img

 

Armáda však výsledok spochybňovala. Vládu obvinila z volebného podvodu a nečinnosť pri jeho riešení označila za dôvod prevzatia moci.

Demonštrácie odporcov vojenskej vlády v niektorých častiach krajiny prerástli do násilností. V zrážkach s políciou doteraz zomreli najmenej traja ľudia.

 

Prečítajte si tiež: Protesty v Mjanmarsku majú už dve obete. Ľudia sa nezľakli a v demonštráciách pokračujútwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies