Protesty v Mjanmarsku majú už dve obete. Ľudia sa nezľakli a v demonštráciách pokračujú

NETKY.SK • 21 Február 2021, 15:12 • 2 min
Protesty v Mjanmarsku majú už dve obete. Ľudia sa nezľakli a v demonštráciách pokračujú

MANDALAJ – Demonštrácie proti vojenskej vlády v Mjanmarsku pokračujú aj v nedeľu. Deň potom, čo policajné sily v meste Mandalaj zastrelili dvoch účastníkov protestných zhromaždení, vyšli do ulíc opäť tisíce ľudí.

slovakia

left justify in out

Prvou obeťou sa stala v piatok devätnásťročná ročná Mya Thwet Thwet Khine. V nemocnici podľahla zraneniam hlavy, ktoré utrpela po zásahu policajnou guľkou na demonštrácii z 9. februára.

 

 

Na spomienkovom zhromaždení pred nemocnicou v hlavnom meste Nepjito sa zišlo asi tisíc ľudí. Podobný dav si uctil pamiatku obete aj v najväčšom meste krajiny Rangún.

 

Súvisiaci článok: Masívne demonštrácie v Mjanmarsku pokračujú, ľudia sa vzopreli vojenskej diktatúre

Prevrat v Mjanmarsku sa uskutočnil 1. februára. Zosadeniu vlády štátnej kancelárky Aun Schan Su Ťij predchádzali voľby, v ktorých zvíťazila jej Národná liga pre demokraciu. Armáda však výsledok neakceptuje a hovorí o sfalšovaní volebných lístov.

 

img

 

Vládu obvinila z volebného podvodu a nečinnosť pri jeho riešení označila za dôvod prevzatia moci.

 

Prečítajte si tiež: V Mjanmarsku armáda zablokovala Facebook, cieľom je odrezať ľudí od informáciítwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies