Eric Clapton vydá v máji nový album I Still Do

NETKY.SK • 19 Február 2016, 10:03 • 2 min
Eric Clapton vydá v máji nový album I Still Do

LONDÝN - Britský hudobník a spevák Eric Clapton plánuje 20. mája vydať album I Still Do. Novinka bude obsahovať dvanásť skladieb.

slovakia

left justify in out

Na produkcii muzikantovej 23. štúdiovky sa podieľal uznávaný Glyn Johns, s ktorým nahrávali aj Led Zeppelin, The Rolling Stones, The Who, Bob Dylan, The Clash či The Beatles.

 

Sedemdesiatštyriročný Johns spolupracoval s Claptonom aj na štúdiovke Slowhand (1977), z ktorej pochádzajú hity ako Cocaine, Wonderful Tonight a Lay Down Sally, a tiež na albume Backless (1978).


Na I Still Do sa podieľali hudobníci Henry Spinetti (bicie), Dave Bronze (basgitarista), Andy Fairweather Low (gitara), Paul Carrack (klávesy) a ďalší. Autorom obalu albumu je Peter Blake, ktorý je známy najmä ako spolutvorca obalu legendárnej štúdiovky Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band (1967) spomínaných The Beatles.


Sedemdesiatročný Eric Clapton je považovaný za jedného z najlepších gitaristov na svete. Magazín Rolling Stone ho v roku 2004 zaradil medzi najlepších hudobníkov v dejinách. Jeho meno je trikrát zapísané v Rock'n'rollovej sieni slávy - dostal sa tam ako sólový umelec, člen skupiny The Yardbirds a kapely Cream. Na svojom konte má 17 cien Grammy a v roku 2004 si prevzal Rad britského impéria (CBE).

 

Medzi jeho najznámejšie piesne patria okrem spomínaných aj Layla, Tears In Heaven či coververzia hitu I Shot The Sheriff Boba Marleyho. V marci 2011 vydražil za viac než 2,15 milióna amerických dolárov viac ako 70 hudobných nástrojov a ďalšie vybavenie, pričom výťažok z aukcie venoval na konto protidrogového a protialkoholického strediska Crossroads Centre na ostrove Antigua. Toto centrum založil v roku 1998 po tom, ako porazil vlastnú závislosť od alkoholu a drog.

Tracklist albumu Eric Clapton - I Still Do:
01 Alabama Woman Blues
02 Can’t Let You Do It
03 I Will Be There
04 Spiral
05 Catch The Blues
06 Cypress Grove
07 Little Man, You’ve Had a Busy Day
08 Stones In My Passway
09 I Dreamed I Saw St. Augustine
10 I’ll Be Alright
11 Somebody's Knockin'
12 I’ll Be Seeing Youtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies