Rezort zdravotníctva pozastavuje očkovanie AstraZenecou. Súvisí to s úmrtím 47-ročnej ženy

NETKY.SK • 11 Máj 2021, 18:09 • 2 min
Rezort zdravotníctva pozastavuje očkovanie AstraZenecou. Súvisí to s úmrtím 47-ročnej ženy

BRATISLAVA - Ministerstvo zdravotníctva SR (MZ SR) pozastavuje očkovanie Astrou Zenecou pre občanov v prvom kole.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

"Ministerstvo zdravotníctva v tejto chvíli zvažuje viaceré alternatívy, ako budeme na Slovensku v tejto veci postupovať. Kompletizujeme všetky odborné stanoviská a v nadväznosti na to budeme v priebehu tohto týždňa informovať," napísala v stanovisku hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

 

Dodala, že odborníci prehodnotili stratégiu očkovania mladších vekových kategórií. Rozhodnutie prišlo po tom, čo po podaní očkovacej látky AstraZeneca zomrela 47-ročnej žena.

 

Na Slovensku sa momentálne očkujú vakcínou od spoločnosti Astra Zeneca iba ľudia, ktorí čakajú na druhú dávku tejto očkovacej látky. 

 

Doteraz očkovali touto vakcínou ľudí vo veku od 18 do 44 rokov. Riziko vzniku trombóz po očkovaní je minimálne. Ohrozenou skupinou sú práve ženy do 60 rokov.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies