Colníci v batožine na letisku vo Viedni odhalili takmer 90 pašovaných plazov

NETKY.SK • 20 Jún 2023, 18:30 • 2 min
Colníci v batožine na letisku vo Viedni odhalili takmer 90 pašovaných plazov

VIEDEŇ - Colníci odhalili v batožine jedného z cestujúcich na viedenskom letisku Schwechat takmer 90 plazov s celkovou predajnou hodnotou 47.000 eur.

slovakia

left justify in out

Colníci odhalili v batožine jedného z cestujúcich na viedenskom letisku Schwechat takmer 90 plazov s celkovou predajnou hodnotou 47.000 eur, informovalo v utorok rakúske ministerstvo financií. TASR informuje na základe správy agentúry DPA.

 

Muž (50) priletel z etiópskeho hlavného mesta Addis Abeba s 85 gekónmi, dvomi hadmi a dvomi škorpiónmi. Zvieratá v jeho batožine odhalili pri náhodnej colnej kontrole, keď chcel muž použiť východ pre cestujúcich bez položiek na preclenie. Zvieratá boli uložené v troch prepravkách, dodalo ministerstvo. Žiadne z nich nepatrilo k ohrozeným druhom, niektoré však očividne boli vo veľmi zlom zdravotnom stave.

 

Zvieratá skončili v ZOO Schönbrunn. Muž počas výsluchu uviedol, že zvieratá sú preňho bezcenné a gekóny mali slúžiť výhradne ako potravu pre jeho hady.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies