DÔCHODCOVIA DOSTANÚ PRED VIANOCAMI PRÍSPEVOK 300 EUR

NETKY.SK • 21 November 2023, 10:16 • 2 min
DÔCHODCOVIA DOSTANÚ PRED VIANOCAMI PRÍSPEVOK 300 EUR

Všetci dôchodcovia dostanú pred Vianocami mimoriadny príspevok 300 eur. „Je to jasné vyjadrenie, že dôchodcovia sú a budú pre stranu HLAS a novú vládu prioritou,“ uviedol predseda HLASu a predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini.

slovakia

left justify in out

Na budúci rok dostanú všetci dôchodcovia skutočný a spravodlivý 13. dôchodok vo výške priemerného dôchodku za predchádzajúci rok, čo pri starobných dôchodcoch predstavuje sumu 300 eur. „Tohto roku dostanú všetci po 300 eur k doterajšej 13. sociálnej dávke, ktorá sa pri starobných dôchodcoch pohybovala v rozsahu od 50 do 300 eur. Seniori tak dostanú spolu od 350 do 600 eur. Plníme tak zásadný sľub HLASu, že budeme robiť všetko pre splatenie takzvaného strieborného dlhu, ktorý má voči nim celá slovenská spoločnosť,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

Podpredseda
HLASu a minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš pripomenul, že skutočný 13. dôchodok by sa nemusel nanovo zavádzať, ak by ho v roku 2020 Matovičova vláda ako jedno zo svojich prvých rozhodnutí nezrušila. „Týmto krokom pripravil Igor Matovič slovenských seniorov za tri roky o jednu a pol miliardy eur,“ uviedol Erik Tomáš.

Dodal, že nebyť
HLASu a jeho trojročnej parlamentnej aktivity, slovenskí seniori by nikdy nemali tohtoročné zvýšenie dôchodkov. „Nemali by ich preto, lebo Hegerova a Matovičova vláda na nich absolútne kašľala a správala sa k nim ako k nepriateľom štátu,“ dodal Erik Tomáš.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katka Vinceová
Zdroj: TS Hlas, Foto: pixabay
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies