Ukončenie spolupráce Petry Vlhovej so svojským trénerom Liviom Magonim nie je prekvapením, komentujú médiá

NETKY.SK • 7 Apríl 2021, 10:06 • 2 min
Ukončenie spolupráce Petry Vlhovej so svojským trénerom Liviom Magonim nie je prekvapením, komentujú médiá

BRATISLAVA - Päťročná úspešná spolupráca Livia Magoniho a Petry Vlhovej je na konci a lyžiarsky svet tento pracovný rozchod čerstvej víťazky Svetového pohára a jej náročného trénera nehodnotí ako úplne prekvapujúci.

slovakia

left justify in out

A to aj napriek tomu, že Magoni mal s tímom Petry Vlhovej ešte rok platnú zmluvu a viackrát deklarovali, že sa spolu chystajú na budúci rok zaútočiť na medailu na zimných olympijských hrách v Pekingu.

 

Trénerove nelichotivé komentáre
"Po nelichotivých komentároch sa Petra Vlhová a tréner Livio Magoni rozišli," napísal špecializovaný web skiracing.com. Zdôraznil, že ukončenie päťročnej spolupráce prišiel len pár dní po zverejnení nelichotivých komentárov trénera Livia Magoniho na adresu našej šampiónky Petry Vlhovej, ktorá úspešne zakončila zimnú sezónu. V utorok v spoločnej tlačovej správe obaja oznámili koniec svojich profesionálnych vzťahov.

Švajčiarsky Blick píše, že tento rozchod v lyžiarskom proficirkuse nie je až taký neočakávaný vzhľadom na to, čo nedávno Magoni utrúsil na adresu Vlhovej.

 

"V rozhovore na konci marca Magoni opísal svoju zverenku ako 'železo' pre jej štýl jazdenia. Toto prirovnanie veľmi zle prijala nielen samotná Vlhová, ale aj jej domovská krajina - Slovensko. Magoni sa chcel z toho vykrútiť tvrdením, že výraz nebol správne preložený, ale už bolo neskoro. Škoda sa už stala," uvádza Blick.

 

Súvisiaci článok: Spolupráca Petry Vlhovej medzi Liviom Magonim skončila. Vlhová mu ďakuje

Aj uznávaný český portál iDnes.cz venuje pozornosť koncu spolupráce Magoniho a Vlhovej a v titulku oznamuje, že sa tak stalo po životnej sezóne slovenskej zjazdárky.

 

Rozišli sa v dobrom

K predčasnému ukončeniu zmluvy, ktorá mala vypršať až v budúcej sezóne, sa vyjadril aj Magoni. "Nebol to len dobrý športový príbeh, ale aj životná lekcia pre nás všetkých. Tak to už v športe chodí," cituje idnes.cz talianskeho odborníka.

Taliansky portál Neveitalia, ktorý sa v posledných dvoch-troch rokoch zrejme najviac venoval hodnoteniu spolupráce Magoniho s Vlhovou, priniesol tento titulok: "Už je to oficiálne - cesty Petry Vlhovej a Livia Magoniho sú rozdelené. Bolo to päť fantastických rokov, ale teraz prichádza nová kapitola."

 

V ďalšom texte Taliani napísali: "Nezhody v tíme sa objavili na verejnosti už po finále Svetového pohára v Lenzerheide, kde spolu vybojovali najväčší úspech - dobyli veľký glóbus. Je to najväčšia a najdôležitejšia méta v kariére každého lyžiara a spolu chceli uchmatnúť aj to, čo im zatiaľ chýba - olympijskú medailu v Pekingu 2022. To sa však už nestane, lebo rok predtým sa rozhodli ukončiť spoluprácu."

 

Taliani si všimli aj poďakovanie oboch strán za úspešnú spoluprácu a vyzdvihli rezervovaný postoj Vlhovej. "Jedny dvere sa zatvárajú, ale tisíc ďalších sa otvára a my len musíme zvoliť správnu cestu. Ale tentoraz každý už svoju vlastnú," napísala Slovenka na rozlúčku s Magonim.

 

Ten zareagoval okrem iného aj tým, že priznal chyby, ktoré urobil. "Ospravedlňujem sa za všetky chyby počas piatich rokov. Vždy som však dal do našej spolupráce všetko, čo bolo vo mne," napísal Magoni. 

 

Mohlo by vás zaujímať: Prezidentka v paláci privítala Petru Vlhovú. Ďakuje jej za to, že dokázala potešiť ľudí v ťažkých časoch
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies