Do Bagdadu premiestnili stovky manželiek a detí údajných militantov z IS

NETKY.SK • 22 November 2017, 09:53 • 2 min
Do Bagdadu premiestnili stovky manželiek a detí údajných militantov z IS

ARBÍL/BAGDAD - Stovky zahraničných manželiek a detí údajných militantov z teroristickej organizácie Islamský štát (IS) premiestnili iracké úrady zo zadržiavacieho centra na severe Iraku do metropoly Bagdad.

slovakia

left justify in out

Ako dôvod uviedli obavy o ich bezpečnosť a ťažkosti, ktoré by im spôsobovalo, keby ich ponechali v uvedenej odľahlej oblasti.

 

Miestne úrady, bezpečnostné sily aj humanitárne organizácie oznámili, že viac ako 800 žien a detí pochádzajúcich prevažne z Turecka, Európy a štátov bývalého Sovietskeho zväzu premiestnili do zabezpečeného detenčného zariadenia v Bagdade. Vyše 700 ďalších ostalo podľa úradov stále v zariadení v meste Tall Kajf.

 

Väčšina zo žien a detí bola v zadržiavacom centre od 30. augusta, keď sa ich vyše 1300 vzdalo kurdským oddielom péšmarga po tom, čo vládne sily vyhnali militantov IS zo strategického mesta Tal Afár.

 

Ženy a deti začali premiestňovať pred niekoľkými dňami. Iracká vláda by podľa úradov rada premiestnila všetky zadržiavané osoby s cudzím občianstvom do Bagdadu v priebehu nasledujúcich dní.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies