Blanár: Rokovania o Ukrajine by mali pokračovať aj za účasti Ruska + VIDEO

NETKY.SK • 16 Jún 2024, 15:34 • 2 min
Blanár: Rokovania o Ukrajine by mali pokračovať aj za účasti Ruska + VIDEO

Mierový summit o Ukrajine vo Švajčiarsku je výnimočný, pretože sa na ňom zúčastňujú predstavitelia na najvyššej úrovni, povedal šéf slovenskej diplomacie Juraj Blanár. Vyjadril nádej, že mierové rokovania o konflikte na Ukrajine budú pokračovať za účasti všetkých dôležitých krajín vrátane Ruska.

slovakia

left justify in out

Blanár reprezentuje na prebiehajúcom summite vo Švajčiarsku Slovensko, pričom pripomenul, že zastupuje slovenského premiéra Roberta Fica.
 
"Pevne verím, že tento summit bude naozaj konštruktívny a bude vytvárať priestor pre ďalší pokračujúcu summit, ktorý bude konečne viesť k mierovému rokovaniu so všetkými dôležitými partnermi, ktorí sú potrební za stolom, a to sú krajiny globálneho juhu ale predovšetkým Ruská federácia," povedal Blanár vo videu zverejnenom na sociálnej sieti.
 
Podľa šéfa slovenskej diplomacie je summit vo Švajčiarsku výnimočný tým, že sa na ňom zúčastňujú hlavy štátov a premiéri na rozdiel od predchádzajúcich podobných stretnutí, ktoré boli na úrovni politických a bezpečnostných poradcov.
 
Výnimočnosť prebiehajúceho summitu okrem toho spočíva aj v tom, že sú na ňom rozoberané konkrétne témy. "Je to jadrová bezpečnosť, potravinová bezpečnosť a rovnako aj humanitárne aspekty. Ja osobne sa zúčastním panelu týkajúceho sa jadrovej bezpečnosti, pretože veľmi dobre vieme, že táto bezpečnosť je veľmi dôležitá," uviedol Blanár s tým, že akákoľvek jadrová nehoda na Ukrajine by mohla mať dopad aj na Slovensko.
 
Blanár sa v sobotu zúčastnil na otvorení plenárneho zasadnutia a v nedeľu vystúpi na plenárnom rokovaní, priblížilo slovenské ministerstvo zahraničných vecí v príspevku na Facebooku.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: Juraj Blanár / facebook.com, Foto: Juraj Blanár / facebook.com
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies