Bol za včerajšími rozsiahlymi výpadkami Facebooku a Instagramu DDoS útok?

NETKY.SK • 14 Marec 2019, 06:50 • 2 min
Bol za včerajšími rozsiahlymi výpadkami Facebooku a Instagramu DDoS útok?

SAN FRANCISCO - Mnohým užívateľom Facebooku a Instagramu sa v stredu nedarilo prihlásiť do svojich účtov na týchto sociálnych sieťach.

slovakia

left justify in out

Čo rozsiahle výpadky spôsobilo, zatiaľ nie je jasné.

 

Facebook, ktorý má viac ako dve miliardy užívateľov sa k výpadku priznal po tom, ako jeho užívatelia na inej sociálnej sieti, konkrétne na Twitteri, informovali, že sa na svoje účty nevedia vôbec dostať, prípadne že im platforma funguje len veľmi obmedzene.

 

img

 

"Sme si vedomí, že niektorí ľudia sa momentálne nevedia dostať na aplikácie Facebooku. Snažíme sa situáciu čo najskôr vyriešiť," informovala táto spoločnosť na Twitteri. Krátko na to Facebook v ďalšom vyhlásení oznámil, že jeho výpadok nesúvisí s takzvaným DDoS útokom, čo je v podstate cielené zahltenie siete, ktoré ju môže spomaliť alebo spôsobiť jej úplné zlyhanie.

 

img

 

K najväčším výpadkom došlo podľa webstránky downdetector.com, ktorá takéto údaje zaznamenáva, v Severnej Amerike a Európe. Facebook zaznamenal väčšie výpadky aj v septembri a novembri 2018. Ten novembrový pripísala spoločnosť problémom so serverom, zatiaľ čo dôvod septembrového podľa jej vyjadrenia spočíval v sieťovom pripojení.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies