Biskupi sa chcú stretnúť s Matovičom, v liste žiadajú o spoločné stretnutie

NETKY.SK • 10 Marec 2021, 17:19 • 2 min
Biskupi sa chcú stretnúť s Matovičom, v liste žiadajú o spoločné stretnutie

Biskupi Slovenska vyjadrili spoločnú radosť z úmyslu pápeža Františka, ktorý počas spiatočného letu z Iraku povedal, že v blízkej budúcnosti uvažuje nad návštevou Slovenska. Urobili tak v liste, ktorý pripravili na utorkovom online zasadnutí a posielajú ho do Vatikánu.

slovakia

left justify in out

Ďalší list adresujú premiérovi SR Igorovi Matovičovi. Žiadajú ho v ňom o osobné stretnutie vzhľadom na avizovanú návštevu Svätého Otca i vzhľadom na vplyv pandemickej situácie na život Cirkvi na Slovensku.

Pápež František v odpovedi na otázku o destináciách jeho zamýšľaných ciest menoval Bratislavu, ktorú zvažuje navštíviť popri eucharistickom kongrese v Budapešti: jeho záver je naplánovaný na 12. septembra 2021. 

 

Súvisiaci článok: Zuzana Čaputová sa teší na možnú návštevu pápeža Františka

 

Hovorca KBS Martin Kramara pre Netky uviedol, že chcú s Matovičom hovoriť o dôsledkoch pandémie na život v cirkvi a o potrebe ustanovenia podmienok pre individuálnu pastoráciu. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miloš Cíbik
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies