Divadlo Jána Palárika v Trnave oslavuje 50 rokov svojho vzniku

NETKY.SK • 5 Jún 2024, 10:22 • 2 min
Divadlo Jána Palárika v Trnave oslavuje 50 rokov svojho vzniku

TRNAVA - ​Štátny tajomník Ministerstva kultúry SR Tibor Bernaťák savčera zúčastnil na oslavách 50. výročia vzniku Divadla Jána Palárika v Trnave. Okrem galavečera s osobnosťami, ktorých profesijný život bol spojený s divadlom, bola súčasťou osláv aj výstava, ktorú divadlo pripravilo spolu s Divadelným ústavom s názvom Cesty hľadania a nachádzania: 50 rokov Divadla Jána Palárika v Trnave.

slovakia

left justify in out

​„Chcem oceniť dlhoročnú činnosť Divadla Jána Palárika v Trnave, pretože má svoje pevné a nezastupiteľné miesto v slovenskej kultúre. Každé jedno divadelné predstavenie, či podujatie, ktoré sa tu konalo, ju obohatilo,“ povedal štátny tajomník Ministerstva kultúry SR Tibor Bernaťák. Zároveň vyslovil uznanie všetkým tvorcom inscenácií, účinkujúcim hercom, ako aj obslužnému a technickému personálu, ktorý v tomto divadle pôsobil a pôsobí.

​Divadlo Jána Palárika v Trnave vzniklo v roku 1974. Za polstoročie v ňom pôsobilo množstvo známych osobností. Do roku 1989 boli jeho predstavenia venované predovšetkým detským a mladým divákom, neskôr sa venovalo aj jedinečným inscenáciám pre dospelých.

​Výstava v divadle reflektuje najdôležitejšie udalosti, inscenácie, tvorcov aj herecký súbor. Jej autormi sú Marek Godovič a Jakub Molnár. Sprístupnená verejnosti bude vždy pred predstavením počas celej budúcej sezóny.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Tlačový odbor MK SR, Foto: Tlačový odbor MK SR
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies