Čo sľubujú jednotlivé politické strany mesiac pred voľbami?

NETKY.SK • 3 Január 2020, 14:04 • 2 min
Čo sľubujú jednotlivé politické strany mesiac pred voľbami?

BRATISLAVA - V predvolebnej kampani sa snažia politické subjekty kandidujúce vo voľbách presvedčiť voličov o tom, že práve oni sú tá správna voľba. Agentúra SITA analyzovala aktuálne programy všetkých relevantných strán a vybrala tie najzaujímavejšie.

slovakia

left justify in out

Odvod 3 % zo zisku

Slovenská národná strana (SNS) žiada, aby každá nadnárodná spoločnosť podnikajúca na Slovensku bola povinná odvádzať 3% zo zisku na slovenský šport (resp. vedu, kultúru). Povinná školská dochádzka je desaťročná a trvá najviac do konca školského roka, v ktorom žiak dovŕši 16. rok veku. SNS chce zavedenie povinnej školskej dochádzky do osemnásteho roku života s nutnosťou ukončenia vzdelania minimálne výučným listom.

 

img

 

Čím dlhšie manželstvo, tým nižšie dane
Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) chce presadiť zníženú daň za vernosť. Manželským párom budú úmerne k počtu rokov strávených v manželstve znižovať daňovo-odvodové zaťaženie. Hnutie by zaviedlo aj možnosť spoločného daňového priznania pre manželov.

 

img

 

Byty a autá od štátu
Sme rodina plánuje uzákoniť právo na prenájom auta od štátu za 100 eur mesačne pre každú rodinu. Rodinám chce tiež garantovať štátny nájomný byt. Kde by na to štát vzal peniaze, strana neuvádza. "Ak by sa hnutie Sme rodina dostalo do vlády, v prvom rade by sme presadzovali právo na štátny nájomný byt, napríklad garantovaný 2-izbový byt od 119 eur mesačne," uviedla strana. Plánuje tiež napríklad zrušiť doplatky za lieky pre deti a dôchodcov či naopak zaviesť príspevok 30 eur k dôchodku pre ženy za každé dieťa.

 

img

 

Zníženie nezamestnanosti
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) zase plánuje obnoviť potravinovú sebestačnosť Slovenska, čím sa podľa nich zníži nezamestnanosť o 25 %. Ako sa k tomuto číslu strana dopracovala, nie je v programe uvedené. Miera evidovanej nezamestnanosti v novembri 2019 podľa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny dosiahla 4,92 %. Zníženie o štvrtinu, o ktorom hovoria kotlebovci, by predstavovalo pokles o 1,23 % bodu.

 

img

 

Kampaň trvá už 2 mesiace
Parlamentné voľby budú v sobotu 29. februára 2020 od 7:00 do 22:00. Politická kampaň sa oficiálne začala 5. novembra, dňom, v ktorom vyhlásenie volieb zverejnili v Zbierke zákonov SR. Kampaň sa skončí 48 hodín predo dňom konania volieb.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies