Český exprezident Miloš Zeman podporil Roberta Fica a SMER SD

NETKY.SK • 22 September 2023, 15:00 • 2 min
Český exprezident Miloš Zeman podporil Roberta Fica  a SMER SD

PRAHA - Český exprezident Miloš Zeman podporil pred slovenskými voľbami Roberta Fica a stranu Smer. Vo videu ho oslovuje „milý Robo“ a hovorí, že sociálni demokrati sú jedna rodina a Smer bude úspešný, lebo je „stranou medziľudskej solidarity“.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Český exprezident Miloš Zeman vo videu podporil Roberta Fica a takisto aj celkovo stranu Smer, o ktorej hovorí, že ,,sociálni demokrati sú jedna rodina“. Zeman taktiež hovoril aj o solidarite s ľuďmi, ktorí si nemôžu dovoliť zaplatiť súkromné školy, ďalej s chorými, ktorí si nemôžu dovoliť súkromné kliniky, a o solidarite so starými ľuďmi, ktorých sa „pravicové konzervatívne vlády snažia ožobráčiť, pretože jediná sociálna skupina, na ktorej dokážu šetriť, sú práve dôchodcovia“.

 

Smer v reakcii na to poďakoval za podporu a napísal, že sociálnych demokratov spája silnejšie puto ako liberálov a progresívcov, hoci nemajú „spoločného zahraničného sponzora“.

 

Lídra Smeru už predtým podporil aj ďalší český bývalý prezident Václav Klaus.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Denník N,/ FB SMER SD / ČTK Foto: Aktuality.sk / Reuters / David W Cerny
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies