Chrípka už je na ústupe: Počet chorých klesol takmer o polovicu

NETKY.SK • 29 December 2014, 14:38 • 2 min
Chrípka už je na ústupe: Počet chorých klesol takmer o polovicu

BRATISLAVA - Úradu verejného zdravotníctva SR tento týždeň lekári nahlásili 20 342 akútnych respiračných ochorení (ARO).

slovakia

left justify in out

Počet chorých tak oproti predchádzajúcemu týždňu klesol o 48,8 percenta. Najviac chorých zaznamenali v Nitrianskom kraji, najmenej v Banskobystrickom. Chrípka najviac postihla deti do päť rokov. Agentúru SITA o tom informoval hlavný hygienik SR Ivan Rovný.

 

Komplikácie evidovali u 560 osôb, čo predstavuje 2,8 percenta zo všetkých akútnych respiračných ochorení. Medzi najčastejšie komplikácie patrili zápaly prínosových dutín (239), zápaly pľúc (169) a zápaly uší (152). 

 

Na chrípku a chrípke podobné ochorenia minulý týždeň nahlásili 1 379 chorých, čo predstavuje 6,8 percenta z celkového počtu hlásených akútnych respiračných ochorení. Chorobnosť na chrípku klesla o 60,9 percenta v porovnaní s minulým týždňom. Najvyššiu chorobnosť zaznamenali v Nitrianskom kraji, najnižšiu v Bratislavskom. Najviac chorých na chrípku a chrípke podobné ochorenia bolo medzi deťmi do päť rokov. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies