Ľudskoprávny výbor k Ukrajine nebude, Bratčikov odmietol prísť

NETKY.SK • 19 Apríl 2022, 13:27 • 2 min
Ľudskoprávny výbor k Ukrajine nebude, Bratčikov odmietol prísť

BRATISLAVA – Zasadnutie parlamentného ľudskoprávneho výboru, na ktorý si poslanci predvolali veľvyslanca Ruskej federácie na Slovensku Igora Bratčikova, sa neuskutoční.

slovakia

left justify in out

Informoval o tom podpredseda výboru Peter Pollák (OĽaNO). Bratčikov podľa neho odmietol účasť na výbore. Poslanci sa ho chceli pýtať na okolnosti správ o zabitých civilistoch v ukrajinskom meste Buča.

 

K téme: V Buči našli vyše 400 mŕtvych!

 

„Igor Bratčikov doručil výboru niekoľkostranové stanovisko, no účasť na rokovaní odmietol a na doplňujúce otázky poslancov sa rozhodol neodpovedať,“ skonštatoval Pollák. Výbor sa mal konať v stredu (20. 4.).

 

img

 

Správy o zabíjaní civilistov v meste Buča neďaleko od Kyjeva sa objavili začiatkom apríla. Ukrajinskí a západní lídri reagovali s pobúrením na nájdenie masových hrobov a niekoľkých stoviek tiel. Ukrajina hovorí v tejto súvislosti o vojnových zločinoch.

 

Možno vás zaujme: VIDEO: Mobilný telefón zachránil vojakovi živottwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies