Zaujímavé víťazstvo novinára. V čom mu Kolíkovej ministerstvo uznalo pravdu?

NETKY.SK • 21 December 2020, 15:26 • 2 min
Zaujímavé víťazstvo novinára. V čom mu Kolíkovej ministerstvo uznalo pravdu?

Už je tak známe uznesenie k obvineniu špeciálneho prokurátora. Čoho sa mal prokurátor dopustiť?

slovakia

left justify in out

Novinár vyhral malý súboj. „Po zásahu ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej bolo teraz zverejnené anonymizované uznesenie o vzatí Kováčika do väzby, ktoré podrobnejšie opisuje skutky, z ktorých je bývalý špecializovaný prokurátor obvinený,“ píšu Topky.sk. Podľa denníka SME mal ohroziť policajných informátorov.

 

 

„Konal v úmysle umožniť obvinenému včas realizovať opatrenia smerujúce k zakrytiu jeho prípadnej trestnej činnosti a zamedzeniu jej odhalenia,“ píše sa o D. Kováčikovi v uznesení.

 

Z dokumentu tiež vyplýva malé víťazstvo novinárskej obce. A teda, že súd by mal aj v budúcich prípadoch komplexnejšie posúdiť možnosť odmietnuť prístup k celému odôvodneniu. Ministerstvo spravodlivosti, ako dodáva denník SME, vyšlo týmto v ústrety odvolaniu Adama Valčeka voči pôvodnému rozhodnutiu o nezverejnení.

 

„Za úplatky údajne poskytoval nielen priaznivé rozhodnutia prokuratúry, ale aj utajované dokumenty z vyšetrovania a citlivé záznamy operatívcov zo stretnutia so svojimi zdrojmi,“ píše denník SME s tým, že doteraz boli tieto špecifikácie tajené.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Michal redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies